Czyste Tatry

Hop Cup i Czyste Tatry zagrają razem

góralski duet blogowy #

Wyjątkowy duet, który przybliża Podhale i kulturę Podtatrza – Hop Cup – będzie w tym roku wspierał Czyste Tatry. Hop Cup to pierwszy blog i vlog o Podhalu stworzony przez dwie rodowite góralki: Asię Łapkę i Agnieszkę Gąsienicę-Giewont. Inspirowane Podhalem to hasło przewodnie duetu influencerek, które dzielą się swoją pasją związaną dziedzictwem kulturowym Podtatrza. Obie zaproszą 29 i 30 czerwca do Zakopanego i opowiedzą o Czystych Tatrach w swój absolutnie wyjątkowy sposób.

* Czyste Tatry i duet Hop Cup zagrają razem
* 29 i 30 czerwca będziecie mogli spotkać popularne blogerki w Zakopanem
* Hop Cup opowie o magii Podhala, tradycji góralszczyzny i o roli Czystych Tatr

„Hop cup” oznacza zmianę kierunku – to komenda z werwą podawana w tańcu góralskim przy zmianie kroku czy figury, oznaczająca przytup.

Autorski pomysł prowadzenia bloga związanego z turystyką, przyrodą, kulturą Podhala zmaterializował się za pomocą nowych mediów. Prowadzony jest przez dwie kobiety – Asię Łapkę i Agnieszkę Gąsienicę-Giewont – kochające Tatry i ziemię, na której się wychowały, wzrastały, dojrzewały, a teraz na nowo i po swojemu chcą opowiedzieć o tym wyjątkowym miejscu. Pod adresem: hopcup.pl można znaleźć teksty, recenzje, dyskusje, opinie. Wszystko w wyjątkowym, podhalańskim stylu.

Dla mieszkańców Podtatrza niegdyś gwara była językiem, którym posługiwali się na co dzień. Dla podkreślenia znaczenia gwary obecnie, prowadzony jest vlog, który za pomocą aktualnych narzędzi i nowoczesnych technologii dociera do szerokiego grona odbiorców. Filmy można oglądać na kanale Hop Cup na YouTube: