Czyste Tatry

Kompania Quechua by Decathlon rusza na Czyste Tatry

20180404_115045

Czyste Tatry Made in Małopolska rosną w siłę. Od tego roku wśród naszych partnerów – co uznajemy za powód do dumy – znajduje się Decathlon Polska, który w ramach wsparcia m.in. posyła elitarne siły swoich pracowników – Kompanię Quechua by Decathlon – grupę pracowników z Decathlonów z całej Polski, którzy nie potrafią żyć bez gór i włóczenia się po świecie. Wolontariuszy z Kompanii Quechua by Decathlon będziecie mogli spotkać 29 i 30 czerwca na szlaku oraz w miasteczku finałowym na Górnej Równi Krupowej. Do zobaczenia!

Kto nie był w majestatycznych, pięknych, niebezpiecznych Tatrach? W zasadzie nie ma chyba Polaka, który za młodu – lub młodu późniejszego – nie podziwiałby panoramy Giewontu czy Mięguszowieckich Szczytów nad Morskim Okiem. Nawet nasi himalaiści, którzy nieraz przeszli długą drogę przez Alpy, Kaukaz, Andy i Hindukusz potwierdzą, że Tatry to po prostu najpiękniejsze góry na świecie.

W ciągu roku w Tatry przybywa kilka milionów turystów. Nie dziwi, niestety, że nie każdy dba o nasz narodowy skarb tak, jak powinno się to robić. Gdzie się nie wybrać, prawie wszędzie towarzyszą nam papierki, plastiki i butelki. Na szczęście kilka lat temu grupa ludzi bezinteresownie rozpoczęła projekt Czyste Tatry i angażuje w nią setki, a wkrótce tysiące wolontariuszy z całego kraju.

Inicjatywa jest tak świetna, że postanowiliśmy dołączyć! Od tego roku, wśród partnerów Czystych Tatr znajduje się Decathlon, który w ramach wsparcia m. in. posyła elitarne siły swoich pracowników, Kompanię Quechua by Decathlon – grupę pracowników z Decathlonów z całej Polski, którzy nie potrafią żyć bez gór i włóczenia się po świecie.

Każdy członek Kompanii Quechua pełni w zespole rolę, którą sobie wybrał. Część z nas doradza użytkownikom czym się kierować przy wyborze plecaka, inni opowiadają z pasją o swoich dalekich wojażach, jeszcze inni starają się odpowiednio doradzić klientom. Wspólnie tworzymy zespół pasjonatów, którzy kochają góry – i starają się tę pasję przekazać innym.

W akcji weźmie również udział ekipa Zielonych, miłośników zdrowia naszej planety. Działa on już od ponad roku i stara się edukować kolegów oraz redukować choćby użycie prądu czy jednorazowych plastikowych przedmiotów. W rzeczy samej, Decathlon to nie tylko kilkadziesiąt sklepów sportowych rozsianych po całej Polsce. Owszem, zazwyczaj na danym sporcie można rzeczywiście spotkać jego pasjonata; jednak ponieważ pasja w nas jest autentyczna, wychodzimy na zewnątrz by promować sport, dumnie reprezentując Decathlon.

Do zobaczenia podczas finału projektu Czyste Tatry Made in Małopolska już 29 i 30 czerwca!