Czyste Tatry

Püdelsi i Łąki Łan zagrają na finał Czystych Tatr

CZYSTE TATRY

Finał Czystych Tatr jest nie tylko okazją do górskiej wyprawy i wielkiego sprzątania Tatr, ale też znakomitym powodem do spotkania w gronie przyjaciół i świetnej zabawy w Zakopanem. I to w doborowym towarzystwie, bo nasz projekt ma być radosnym świętem i okazją do zrobienia czegoś dobrego wspólnie. Specjalnie dla naszych dzielnych wolontariuszy, którzy już 29 i 30 czerwca ruszą na tatrzańskie szlaki, odbędzie się koncert. W ramach podziękowania za trud włożony w oczyszczanie gór zagrają dla Was Püdelsi i Łąki Łan. Wstęp wolny!

* Püdelsi i Łąki Łan zagrają na finał Czystych Tatr 2018
* Koncert odbędzie się w Zakopanem 30 czerwca
* Impreza jest darmowa! Dla wolontariuszy i dla wszystkich fanów muzyki

Zespół Püdelsi powstał w 1985 roku w Krakowie. Podstawowy skład stanowili muzycy związani z zespołem Dupą pod kierownictwem Andrzeja Pudla Bieniasza, który po samobójczej śmierci lidera zespołu Dupą – Piotra Marka postanowił kontynuować dzieło Mistrza wraz z kolegami pod nazwą Püdelsi. I przez kolejne dekady stali się legendami. Zespół gra muzykę z pogranicza hard rocka i reagge, wydał do tej pory dziesięć płyt i nagrał jedno DVD. Z Czystymi Tatrami związany jest od kilku lat.

„Czyste Tatry to bardzo szczytna i piękna inicjatywa, która propaguje w nas wszystkich miłość i szacunek do natury i gór. Püdelsi aktywnie włączyli się do tej akcji w 2016 roku , kiedy powstał utwór „Horyzont”, który przesłaliśmy organizatorom, co spowodowało że po raz pierwszy zostaliśmy ambasadorami tej imprezy. W tym roku zagramy wspaniały koncert składający się z utworów z ponad trzydziestoletniej historii Püdelsów. Zapraszamy!” – napisali nam krakowianie.

Drugą gwiazdą finału Czystych Tatr będzie Łąki Łan, formacja z pogranicza rocka i muzyki elektronicznej.

Warszawianie granie na żywo mają we krwi. Proces tworzenia zawsze zaczyna się na scenie a studio jest jego dopełnieniem. Słyną z niesamowicie energetycznych koncertów. Wypracowali sobie swoje niepowtarzalne, słowiańsko – międzygalaktyczne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Bardzo istotne są teksty, pisane przez Paprodziada, które wymagają od słuchacza odszyfrowania zawartych w nich treści.

Kostiumy i performance sceniczny tworzą niezapomniane widowisko, które mogli zobaczyć uczestnicy festiwali w kraju i za granicą, m.in. Tbilisi Open Air Alter/Vision, Montreux Jazz Festival, Orange Festival, Open’er Festival, Jarocin Festiwal, Przystanek Woodstock. Teraz zagrają dla uczestników Czystych Tatr.

Püdelsi i Łąki Łan pojawią się na scenie w finałowym miasteczku Czystych Tatr w sobotę, 30 czerwca. Koncert odbędzie się na zakopiańskiej Górnej Równi Krupowej. Wstęp wolny!