Czyste Tatry

Śmieciarze strzeżcie się!

_MG_9957-2

Dla nich nie ma pojęcia tolerancji wobec tych którzy zaśmiecają najpiękniejszy naturalny skarb Polski! W ruch pójdą rękawice i biodegradowalne worki na śmieci. Butelki, papierki i inne odpadki nie mają szans! Tysiące wolontariuszy akcji Czyste Tatry, pod wodzą Rafała Sonika już po raz piąty posprząta górskie szlaki! Czy pobiją rekord?

To będzie prawdziwe święto tych, którym nie jest obojętny los najwspanialszej fauny i flory ukrytej między wydeptanymi ścieżkami w Tatrach. 1 i 2 lipca jubileuszowo, bo już po raz piąty, nawet 4 tysiące wolontariuszy wyjdzie na szlak, by fantastycznie bawiąc się, pokazać jak ważne jest dbanie o czystość.

To działa!

Działania akcji „Czyste Tatry” są niesamowicie skuteczne! Już podczas pierwszej edycji ponad 800 wolontariuszy zebrało niemal 2 tony śmieci. Rok później chętnych, by zadbać o czystość w górach było już 3000, a zebranych odpadków znacznie…mniej. To jednak nie zniechęciło troskliwych o środowisko naturalne Tatrzańskiego Parku Narodowego. Z roku na rok było ich coraz więcej, a prawdziwy rekord padł podczas ostatniej edycji, w której udział wzięło niemal 4 tysiące wolontariuszy! Z roku na rok śmieci w Tatrach znajdujemy coraz mniej. – mówi Rafał Sonik. -Nasza akcja przynosi znakomite efekty, ludzie rozumieją, ze nie warto śmiecić. Ten aspekt edukacyjny jest najważniejszy.

Warto się dołączyć!

Na chętnych czeka prawdziwe morze atrakcji – oczywiście, w mocno tatrzańskich klimatach. W samym sercu miasta, na Równi Krupowej po raz kolejny powstanie miasteczko namiotowe dla wolontariuszy, z którego skorzystać za darmo będzie mógł każdy z zarejestrowanych uczestników.
. W miasteczku organizatorzy, partnerzy i sponsorzy akcji zapewnią mnóstwo atrakcji, m.in.: kiermasz outdoorowy, blok górski z prelekcjami i pokazami filmów, turniej siatkarski oraz treningi przed wyjściem na tatrzańskie szlaki. Główny dzień akcji – 2 lipca – w całości poświęcony będzie na sprzątanie szlaków. Wysiłek wszystkich sprzątających uczestników zwieńczy koncert zespołu Piersi.

Bijemy rekord

Jednym z kluczowych punktów podczas „Czystych Tatr” stanie się bicie rekordu Guinnessa w układaniu wzoru z materiałów biodegradowalnych. -Będziemy układać logo „Czystych Tatr” z kilku milionów plastikowych nakrętek. Mam nadzieję, że efekt będzie imponujący – mówi Rafał Sonik. -Przyłączcie się do piątego, wielkiego sprzątania Tatr. Widzimy się wszyscy 1 i 2 lipca w Zakopanem na Równi Krupowej. Zostawmy Tatry czyste!