Czyste Tatry

Tomasz Ciachorowski: Tatry kocham, to skarb

IMG_8391

– Bardzo dobrze czuję się w górach, kocham je i traktuję jako nasz skarb narodowy. Dlaczego zdecydowałem się wesprzeć Czyste Tatry? Mam nadzieję, że uda się wpoić turystom szacunek do otaczającej nas przyrody i zwróci się uwagę na potrzebę dbania o cud natury, jakim są Tatry – mówi Tomasz Ciachorowski. Poznajcie naszego kolejnego ambasadora, popularnego aktora znanego choćby z seriali „M jak miłość”, „Misja Afganistan” czy „Pierwsza miłość”. Finał Czystych Tatr i wielkie sprzątanie gór już 29 i 30 czerwca w Zakopanem.

* Tomasz Ciachorowski to kolejny Ambasador Czystych Tatr
* Popularny aktor kocha góry i zamierza pomóc je posprzątać
* W Tatrach już dawno się zakochał, ale przeżył też chwile grozy

– Kocham polskie góry i traktuję je jako nasz skarb narodowy. Mam nadzieję, że uda się wpoić turystom szacunek do otaczającej nas przyrody, a w szczególności zwróci się ich uwagę na potrzebę dbania o cud natury, jakim są przecież Tatry – mówi nam Tomasz Ciachorowski, popularny aktor filmowy i teatralny, który został naszym kolejnym Ambasadorem. 

Dlaczego Tomasz Ciachorowski zdecydował się na udział w Czystych Tatrach?
– Uwielbiam otwarte przestrzenie! Bardzo dobrze czuję się więc w górach, szczególnie w tych wysokich i majestatycznych. Moje wspomnienia wiążą się głównie z wrześniowymi wypadami do Zakopanego w okresie studiów, kiedy na górskim szlaku można spotkać jedynie studentów i emerytów – wspomniał swoje pierwsze zauroczenie Tatrami. To uczucie nie minęło, choć góry pokazały też swoje mroczne oblicze.

– Kiedyś przeżyłem załamanie pogody na Orlej Perci. W pewnej chwili zrobiło się naprawdę niebezpiecznie, a ja nabrałem należnego respektu do pięknych, ale zwodniczych tatrzańskich turni – opowiedział o swojej przygodzie w górach Ciachorowski.

Podczas Czystych Tatr 2018, wespół z tysiącami wolontariuszy i naszymi ambasadorami, ulubieniec widzów i kinomanów będzie pomagał edukować turystów, by nie zostawiali w górach odpadków. Dlaczego warto dać się wciągnąć w projekt Czyste Tatry i robić to za darmo, chodząc po górach?

– Ponieważ można w ten sposób zapobiec, lub przynajmniej znacznie ograniczyć postępującą degradację Tatrzańskiego Parku Narodowego, który zwłaszcza w ostatnich latach stał się swoistą mekką dla setek tysięcy turystów – wyjaśnił Tomasz Ciachorowski.

Popularnego aktora i wielu innych ambasadorów Czystych Tatr będzie można spotkać już 29 i 30 czerwca w Zakopanem, podczas siódmego finału naszego projektu. Jeśli chcecie wziąć w nim udział, zapraszamy do rejestracji na CzysteTatry.pl.