Czyste Tatry

W tym roku wspierają nas!

336x280

Już 30 czerwca na zakopiańskiej Górnej Równi Krupowej początek wielkiej akcji wspólnego oczyszczania odpadów pozostawionych na turystycznych szlakach! Akcji, na którą już po raz szósty rejestrują się tysiące wolontariuszy nie byłoby bez wsparcia sponsorów!
W tym roku Czyste Tatry wspierają:

JAN NIEZBĘDNY

Jan Niezbędny to marka aktywnie zaangażowana w kwestie ekologii oraz działania na rzecz środowiska naturalnego. Udział w projekcie „Czyste Tatry” ma na celu pokazanie, że ekologia i zdrowy styl życia to nie chwilowa moda, ale świadomy wybór. Jan Niezbędny jest głównym partnerem akcji „Czyste Tatry” od pierwszej edycji, czyli od 2012 r! – Cieszymy się, że już po raz kolejny możemy być patronem projektu „Czyste Tatry”, najpopularniejszej i największej akcji sprzątania polskich gór. Wspieramy tę akcję od początku jej istnienia i z każdym kolejnym rokiem przybywa uczestników akcji, a ubywa… śmieci. Jest to dla nas najlepszy dowód na to, że nasz udział i zaangażowanie w ten projekt jest słusznym ukierunkowaniem działań w stronę ekoedukacji – mówi Senior Brand Manager marki Jan Niezbędny Waldemar Kletkiewicz. Specjalnie na potrzeby projektu marka zaprojektowała plecaki do zbierania i bezpiecznego transportowania śmieci i co roku przekazuje wolontariuszom kilka tysięcy worków Eko Natura, stojaki na worki oraz rękawice ochronne. Jan Niezbędny odpowiada również za Strefę Wypoczynku „Czystych Tatr”, wyposażając ją w namioty, leżaki, materace i palety. Ponadto ekologiczne worki Jan Niezbędny trafiają do schronisk PTTK, dzięki czemu turyści, wychodząc na szlak, mogą zabierać je ze sobą i zbierać napotkane śmieci.

BAREFOOT

Sponsorem koncertu w dniu 1 lipca 2017 roku podczas akcji Czyste Tatry jest producent marki Barefoot, która już od 4 lat dba o czystość przyrody w Polsce – od Tatr aż po Bałtyk. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Czysta Polska edukuje o problemie zaśmiecania i promuje utrzymywanie środowiska naturalnego w stanie niezmienionym, zgodnie z przesłaniem „Pozostaw tylko ślady bosych stóp”. Barefoot Projekt Czysta Plaża to polska edycja międzynarodowej inicjatywy, która powstała w 2007 roku w Stanach Zjednoczonych solidaryzując lokalne społeczności wokół przywracania naturalnej równowagi wybrzeżom. Dzięki akcjom Barefoot Projekt Czysta Plaża i Czyste Tatry posprzątano plaże i górskie szlaki już w 6 polskich miastach! Chętnych do pomocy nie brakowało. Do tej pory w akcje zaangażowało się ponad 15 tysięcy wolontariuszy, którzy wspólnymi siłami uzbierali prawie 4 tony śmieci.

CURVER

Firma od ponad 60 lat pomaga stylowo i funkcjonalnie układać codzienność. Produkty marki Curver sprawdzą się we wszystkich miejscach w których organizacja przestrzeni wpływa na komfort oraz na estetykę wnętrz. Firma jest specjalistą zarówno od produktów do domu czy biura, ale także dedykowanych do aranżacji posesji, ogrodów, balkonów i tarasów. Jednym z otwarcie głoszonych priorytetów firmy jest zrównoważony rozwój. Dlatego też zarówno w doborze surowców, projektowaniu asortymentu jak i użytkowania produktów przez klienta, Curver stosuje się surowych zasad eko-koncepcji we wszystkich produktach w celu zminimalizowania ich wpływu na środowisko. -Tym bardziej więc, szczególnie chętnie dołączyliśmy do firm wspierających akcję Czyste Tatry. Oferując swoje wsparcie finansowe, ale także produktowe, w tym kosze na śmieci, mamy nadzieję, że wspólnie pomożemy zadbać o nasze najważniejsze dobro czyli środowisko – podkreślają,przedstawiciele firmy Curver, debiutujący partnerzy akcji.

POLSKIE TATRY

POLSKIE TATRY S.A. to marka z tradycja i historią. Spółka powstała w 1992 roku w celu oferowania usług hotelowych, gastronomicznych i rekreacyjnych. Dysponuje obiektami zlokalizowanymi w najbardziej uroczych i malowniczych miejscach Podhala oraz w bezpośredniej bliskości Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zbocze Antałówki , Dolina Białego, Kuźnice, Polana Zgorzelisko to zjawiskowe lokalizacje doceniane na całym świecie. Jednym z priorytetów firmy jest utrzymanie czystości i porządku w naszych Tatrach. Spółką kieruje troska o dobrodziejstwo i piękno tatrzańskiej natury. Akcja „Czyste Tatry” to inicjatywa , która jednoczy wszystkich dla których dbałość o naturę polskich Tatr jest ważna i nie może tu zabraknąć spółki POLSKIE TATRY S.A. – nawet sama nazwa zobowiązuje. W podziękowaniu wszystkim wolontariuszom i ambasadorom akcji, spółka oddaje w gościnę swoje pokoje. W tym celu stworzona została specjalna, dedykowana oferta, której szczegóły znajdują się na www.polskietatry.pl

SMREKOWA POLANA RESORT & SPA

Smrekowa Polana Resort & SPA to zespół przeznaczonych do wynajmu, nowoczesnych i luksusowych apartamentów w kompleksie czterech budynków usytuowanych na zboczu Antałówki w zacisznej okolicy Zakopanego, a jednocześnie w bliskiej odległości od centrum miasta, dworca i Aquaparku. Oprócz apartamentów kompleks obejmuje recepcję, salę konferencyjną, Centrum Wellness i SPA oraz atrakcyjnie zagospodarowany teren dookoła budynków. Akcję Czyste Tatry firma wspiera udostępniając 15 pokoi dla ambasadorów.

Nosalowy Dwór Resort &SPA

Nosalowy Dwór Resort & SPA to największy kompleks wypoczynkowo-konferencyjny w regionie. Zarządzający tym miejscem zwracają szczególną uwagę na dobrostan środowiska, którego kompleks jest integralną częścią.

W Nosalowym Dworze dba się o środowisko. Firmie zależy na tym, by goście świadomie i z szacunkiem korzystali z możliwości obcowania z naturą w niemalże nienaruszonej postaci, nie pozostawiając po sobie zbędnych śladów. Zarządzający z uwagą wybierają dostawców, redukują produkcję odpadów oraz uczestniczą aktywnie w lokalnych i zakrojonych na szerszą skalę inicjatywach, mających na celu edukację środowiskową.

ENERGETYCZNY ZBÓJ

Producent nowego napoju energetycznego. Dla wolontariuszy akcji Czyste Tatry przekazuje ponad 4500 sztuk napoju oraz zestawy nagród.

Pozostali sponsorzy akcji:

Żywiec-Zdrój
Gemini Park
Gemini Holding
VRIK
TESKO
ANIMANIAK
Gospodarstwo Sadownicze Bankiewicz
SEWiK
Fabryka Siły
Sodexo